• O szkole

Witamy serdecznie na stronie internetowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 33 im. Wojsk Obrony Powietrznej Kraju. Mieścimy się przy ul. Cieszyńskiej 8 w Warszawie i istniejemy od 1918 roku.

KLASY I– VIII

Zatrudniamy wysoko wykwalifikowanych nauczycieli różnych specjalności oraz  pracowników administracji i obsługi.

Żywienie dzieci:
          Obiady wydawane są od godz. 12.00 w stołówce szkolnej.

Organizacja zajęć dodatkowych:

•  zajęcia dydaktyczne, artystyczne oraz zabawy rytmiczne
          • zajęcia muzyczno-ruchowe
          • zajęcia muzyczne
          • zajęcia sportowe
          • zajęcia logopedyczne, korekcyjne, terapia pedagogiczna
          • oraz istnieje możliwość korzystania z zajęć dodatkowych odpłatnych (judo, języki obce)

Imprezy integracyjne:

•  bal karnawałowy
          • zapraszamy Dziadków i Babcie na uroczystość z okazji ich święta
          • zapraszamy Rodziców z okazji ich święta, na którym wręczamy prezenty własnej roboty
          • organizujemy Pikniki Integracyjne.
          • organizujemy uroczyste Wigilie i Śniadania Wielkanocne z udziałem zaproszonych gości.

Wyposażenie sali i plac zabaw:

• nowoczesne meble, środki dydaktyczne (kąciki zabaw, półki z książkami, gry edukacyjne, układanki, puzzle).
          • zajęcia sportowe oraz ruch na świeżym powietrzu na placu zabaw i na nowym boisku

Zapewnienie bezpieczeństwa:

Budynek szkoły jest odpowiednio przystosowany i w pełni wyposażony. Zabawki posiadają odpowiednie certyfikaty i atesty. Zamontowany jest również domofon. Dzieci klas młodszych mogą korzystać z osobnego wejścia do budynku. Całą kadra pedagogiczna i niepedagogiczna przeszła szkolenie z zakresu P-poż, BHP oraz z zakresu pierwszej pomocy.

KLASY I – VIII

Nasza szkoła jest dobrze przygotowana na przyjęcie dzieci do klasy pierwszej. Nauczyciele są odpowiednio wykwalifikowani i przygotowani, prowadzą zajęcia od I do III klasy. Mają doświadczenie w prowadzeniu zajęć z najmłodszymi dziećmi. Stosują zasady indywidualnego podejścia do ucznia, dokonują oceny opisowej.
          Posiadamy przestronne sale wyposażone w meble dostosowane do wzrostu dziecka oraz miejsca rekreacyjne.
          W każdej sali uczeń ma możliwość pozostawienia podręczników i przyborów szkolnych.

Ze względu na bezpieczeństwo rozkład przerw międzylekcyjnych jest dostosowany do najmłodszych.

Uczniowie są objęci pomocą psychologiczno-pedagogiczną, terapią logopedyczną i gimnastyką korekcyjną.

Prowadzone są dla nich oddzielne zajęcia: plastyczne, muzyczne, ekologiczne, język angielski.

Po skończonych zajęciach dzieci zapraszamy do oddzielnej świetlicy.

Dla bezpieczeństwa uczniów budynek jest monitorowany wewnątrz i zewnątrz. Zapewniona jest pomoc medyczna.

Żywienie dzieci:

Obiady wydawane są od godz. 12.00 w stołówce szkolnej.

Języki obce

Uczniowie uczą się języka angielskiego:

•  w klasach I – III – 2 godziny tygodniowo,
          • w klasach IV – VIII 3 godziny tygodniowo

Świetlica szkolna
          Wyposażona jest w m.in. gry planszowe, komputerowe programy edukacyjne, quizy, klocki (drewniane, plastikowe), materiały plastyczno-papiernicze, instrumenty muzyczne, sprzęt sportowy i materace.

Świetlica proponuje uczniom szereg zajęć dodatkowych, dla chętnych: zajęcia plastyczne, zajęcia muzyczno- sportowe, origami, zajęcia taneczno-baletowe z elementami dramy.
          Jeśli pogoda na to pozwala, dzieci spędzają czas na świeżym powietrzu, gdzie bawią się na ogrodzonym placu zabaw lub grają w piłkę nożną i koszykówkę.

Zdrowie
          W szkole w określone dni  czynny jest gabinet profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej. W ramach działań profilaktycznych wśród uczniów prowadzona jest fluoryzacja, badania w ramach „Programu wczesnego wykrywania wad postawy i schorzeń narządów słuchu” oraz „Programu zwalczania próchnicy”.

Pracownie
          Prowadzimy naukę obsługi komputera w pracowni szkolnej wyposażonej w 25 stanowisk komputerowych. Uczniowie uczą się obsługi programów w systemie Windows.
          Mamy dostęp do Internetu w pracowni komputerowej i bibliotece szkolnej oraz pracowni przedmiotowych.

Obiekty sportowe

Lekcje wychowania fizycznego odbywają się w wymiarze 4 godzin lekcyjnych w tygodniu
          w klasach IV-VIII oraz 3 godzin w klasach I-III. W klasach I-III wychowanie fizyczne prowadzone jest przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, natomiast w klasach IV-VIII odbywają się pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego.

Szkoła dysponuje salą gimnastyczną oraz nowoczesnym kompleksem boisk sportowych. Wszyscy uczniowie naszej szkoły w okresie zimowym uczęszczają w ramach godzin wychowania fizycznego na zajęcia z nauki jazdy na łyżwach na torze łyżwiarskim „Stegny”.
          W szkole odbywają się pozalekcyjne zajęcia sportowe. Dzieci biorące udział w tych zajęciach doskonalą swoje umiejętności z wybranych zespołowych gier sportowych. Najlepsi uczniowie wybierani są do reprezentacji szkoły. Uczniowie naszej szkoły wielokrotnie zajmowali wysokie lokaty w zawodach sportowych.