• ZAPRASZAMY !

Rodziców przyszłorocznych uczniów klas pierwszych

na zebranie informacyjne

w dniu 12 lutego 2024 r. /poniedziałek/

• W klasach trzecich odbył się

Konkurs Plastyczny

,,Jesienne krajobrazy''

1 miejsca:

• Katarzyna Kulesza, klasa 3a
            • Hanna Leś, klasa 3b
            • Gustaw Brzeziński, klasa 3c

2 miejsca:

• Aleksandra Radzio, klasa 3a
            • Kajetan Korytkowski 3b
            • Alina Dobracka, klasa 3c

3 miejsca:

• Klara Anglart, klasa 3a
            • Lena Mady , klasa 3b
            • Roma Kaczyńska , klasa 3c

Wyróżnienia:

Uczniowie z klasy 3a:

Agata Węgrzanowska, Helena Szymczak, Maciej Siedlecki, Maciej Warecki.

Uczniowie z klasy 3b:

Maja Kacprzak, Alicja Noiszewska, Jakub Nazaruk, Maria Piechna

Wyróżnienia z klasy 3c:

Anna Bartczak, Ewa Maciaszak, Mikołaj Gosławski, Yehor Syzonenko

Dziękujemy organizatorom:

Pani Beacie Furmańskiej, Izabeli Kopyt, Marii Liszewskiej za przeprowadzenie konkursu.

• Nowa galeria Kolędowanie została dodana do albumu fotograficznego

Dnia 5 stycznia 2023 r. o godz. 15:30 odbył się w naszej szkole pokaz widowiska świąteczno-noworocznego na wybranych motywach międzywojennej Pastorałki L. Schillera.

Uczniowie klas 5-8 zaprezentowali teksty staropolskie, który ukazywały najważniejsze epizody biblijne związane z Bożym Narodzeniem. Licznie zgromadzona społeczność szkolna mogła wsłuchać się w słowa i razem kolędować przy oryginalnych pastorałkowych nutach oraz melodiach znanych kolęd.

Pomysł realizacji przedstawienia powstał kilka miesięcy temu, kiedy powróciliśmy z dwuletniej izolacji do nauki stacjonarnej. Z wielu względów to wspólne uczczenie Nowego Roku było naturalną konsekwencją tamtego trudnego dla wszystkich nas czasu.

Sama przez lata kilkadziesiąt razy obejrzałam Pastorałkę Schillera w najlepszym możliwym wydaniu, w reż. J. Kiliana, pamiętam, jak tęskniłam do niej każdego roku (przez 11 miesięcy). Pastorałka ma w sobie tę moc, że odczarowuje i zaczarowuje jednocześnie, nie przytłaczając bagażem tradycji- w zasadzie każdy znajdzie w niej coś dla siebie - wyjaśnia pani Ewelina Kuczborska. Jestem bardzo wdzięczna wszystkim realizującym ze mną to wydarzenie! Wielkim szczęściem była możliwość wystawienia tego wielkiego dzieła literackiego wspólnie z Uczniami. Mam nadzieję, że każdy może traktować to jako swoje osobiste ogromne osiągnięcie.

• Sukcesy w II rundzie InstaLogika!

Z ogromną przyjemnością informujemy, że aż połowa z szóstki uczestników drugiego etapu tych logiczno-programistycznych zmagań uzyskało awans do finałowej rundy oraz świetne wyniki punktowe. Są to: Maciej Burzyński (5b), Julia Burzyńska (7b) oraz Paweł Reszka (7b).Wszystkim finalistom należą się ogromne brawa za tak piękne wyniki. Konkurs nie jest łatwy i wymaga od uczestników wielu czasochłonnych przygotowań.

Już dziś życzymy powodzenia w ostatniej rundzie zawodów, która  odbędzie się 18 marca 2023.

• Serdecznie zapraszamy na świąteczno-noworoczny

występ połączony ze wspólnym kolędowaniem.

W programie fragmenty Pastorałki L. Schillera oraz współczesne kolędy.

Data: 5.01.2023 r. Godzina: 15:30 Miejsce: sala gimnastyczna SP 33 czas trwania: 1 h 30 minut bez przerwy

scenariusz, reżyseria: E. Kuczborska

muzyka wg oryginalnych nut Leona Schillera i Jana Maklakiewicza - W. Pieszka

flet: Zuzanna K. (klasa 6)