• Nowa galeria 3b: Stolarnia Pinokio w Słomczynie została dodana do albumu fotograficznego

22 listopada ponownie odwiedziliśmy Stolarnię Pinokio w Słomczynie. Tym razem naszym zadanie było wykonanie karmników dla ptaków. Wszyscy się staraliśmy jak najdokładniej wykonać nasze prace. Uwieńczeniem naszych zajęć było ognisko i mogliśmy zjeść pyszne kiełbaski i wypić wyjątkową herbatkę.

• Nowa galeria 2a: Dzień pluszowego misia. została dodana do albumu fotograficznego

Z prawdziwą przyjemnością obchodzimy nietypowe święta kalendarzowe. Święto Misia jest miłym świętem które chętnie celebrujemy.

• Od dnia 24.11.2023 r. do 10.12.2023 r. rozpoczynają się zapisy na akcję „Zima w mieście” wszystkie informacje znajdują się na stronie Biura Edukacji:

• Nowa galeria 6a: Sejm Rzeczypospolitej Polskiej  została dodana do albumu fotograficznego

Dzisiaj byliśmy w Sejmie. Dzięki Panu Przemkowi - przewodnikowi i naszemu nauczycielowi etyki mogliśmy poznać historię Sejmu, zobaczyć makietę całego terenu i przez chwilę poczuć się jak politycy :-)

• W tym roku szkolnym uczniowie SP33 wzięli po raz drugi udział w ogólnopolskim konkursie logiczno-programistycznym InstaLogik. Prawie miesiąc zmagań przyniósł znakomite efekty!

Z ogromną radością informujemy, że spośród 10 uczestników, aż 7 zakwalifikowało się ze świetnymi wynikami do drugiej rundy zawodów!

Konkurs jest bardzo wymagający, wymaga nieszablonowego podejścia do rozwiązywania problemów i mnóstwa cierpliwości. Tym bardziej więc gratulujemy naszej szczęśliwej siódemce, czyli: Michałowi Reszce z 2b, Adamowi Baczyńskiemu z 4a, Milenie Piechnie z 4b, Marii Piechnie z 4b, Maciejowi Burzyńskiemu z 6b, Julii Burzyńskiej z 8b i Pawłowi Reszce z 8b.

Już dziś trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki uczestników II etapu konkursu, który odbędzie się 9 grudnia 2023 roku, o godzinie 10:00.

Jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje naszym zdolnym uczniom!

• Nowa galeria 1b: 11 listopada została dodana do albumu fotograficznego

Z okazji Święta Niepodległości uczniowie klasy 1b wykonali wycinankę z wizerunkiem orła.

• Nowa galeria 1b: Poznajemy przygody Plastusia została dodana do albumu fotograficznego

Poznajemy przygody Plastusia.

Uczniowie kl.1b wysłuchali przygód bohatera książki M. Kownackiej. Plastuś potrafi skraść serce każdego pierwszaka, dlatego na lekcji plastyki dzieci chętnie ulepiły z plasteliny figurki zabawnego ludzika, a podczas zajęć komputerowych wielu uczniom udało się narysować bohatera.

• Nowa galeria 1b: Domki została dodana do albumu fotograficznego

Uczniowie kl.1b wykonali domki z papieru. Podczas pracy wykorzystali rolki po papierze toaletowym.

• Nowa galeria PROGRAM ARTYSTYCZNY Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI została dodana do albumu fotograficznego

W piątek, 10 listopada, uczniowie naszej szkoły obejrzeli program artystyczny pod tytułem ,,Kawiarnia Czarny Kot”. Przedawniono w nim pracowników i klientów warszawskiej kawiarenki w dniu 11 listopada 1918roku. Program przygotowała klasa 6B z gościnnym udziałem koleżanki z 6A, w szkolnym chórze zobaczyliśmy uczniów klasy 5A.

• Nowa galeria Patriotyczny quiz o Polsce. została dodana do albumu fotograficznego

"Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować".

Roman Dmowski

Uczniowie klas trzecich wspólnie z całą klasą, w parach i indywidualnie zgłębiali wiedzę o historii, geografii i współczesnych zagadnieniach związanych z polską państwowością; dopytywali o nurtujące ich tematy. To wszystko, aby 10.11.2023 stanąć w szranki i zmierzyć się w Quizie patriotycznym o Polsce. Zaczęli z pieśnią na ustach w marszowym rytmie "Piechoty". Biało - czerwone kotyliony powiewały przy każdym ruchu i pierwszy rzut kostką rozstrzygnął, z jakiej kategorii będzie pytanie. Walka była zajadła. Odpowiedzi bezbłędne. Emocji mnóstwo. Kto wygrał? Obie klasy trzecie, bo wzbogaciły swą wiedzę o kraju, uczyły się współpracy w drodze do realizacji celu. Słowa refrenu piosenki "Jesteśmy Polką i Polakiem" miały swoje wyjątkowe znaczenie, gdy śpiewali je wspólnie na zakończenie konkursu. Miło było patrzeć na ich wysiłek w przygotowania i zaangażowanie w czasie quizu.

• Nowa galeria Wycieczka klas 4a i 5b do gospodarstwa Wiecha w Kawęczynie została dodana do albumu fotograficznego

24 października klasy 4a i 5b wyjechały na całodniową wycieczkę do gospodarstwa Wiecha w Kawęczynie. W czasie zajęć uczniowie własnoręcznie kisili kapustę oraz uczestniczyli w grach i zabawach na świeżym powietrzu, korzystając z ładnej pogody

• Nowa galeria 4a: Halloween w klasie 4a została dodana do albumu fotograficznego

27 października uczniowie klasy 4a zorganizowali klasowe Halloween. Zabawie towarzyszyły przebieranki oraz suty poczęstunek – stół uginał się od słodkości.

• Nowa galeria Zwyczaje związane z obchodami Święta Zmarłych. została dodana do albumu fotograficznego

Przez ostatni tydzień października klasa 2c w świetlicy zapoznawała się ze zwyczajami związanymi z obchodami Święta Zmarłych w Polsce i na świecie. Wykonaliśmy również prace plastyczne, dekorację sali oraz materiały do gier. Wszystko po to, by zakończyć cały tydzień DNIEM DYNI, czyli wspólną zabawą z tańcami, konkursami oraz słodkim poczęstunkiem.

• Nowa galeria 2c: Wycieczka do Teatru Polskiego została dodana do albumu fotograficznego

24 października klasa 2c wybrała się do Teatru Polskiego na spektakl pt. "Przygody Koziołka Matołka". Z ogromną przyjemnością zapoznaliśmy się z klasyką polskiej literatury dla dzieci autorstwa Kornela Makuszyńskiego.