• Warszawska Akcja „Lato w Mieście” 2023

Od 16 maja 2023 r. od godziny 16.00 rozpoczynają się zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście”. Tak, jak co roku, w okresie ferii letnich, warszawscy uczniowie/uczennice oraz dzieci mieszkające w stolicy, będą miały zapewnioną opiekę oraz ofertę zajęć: sportowych, artystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych. Status uczennicy/ucznia przysługuje osobom pobierającym naukę w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych w okresie od 1 września do 31 sierpnia (oddział przedszkolny jest podstawową jednostką organizacyjną przedszkola i nie wchodzi w skład struktury organizacyjnej szkoły podstawowej). Do wzięcia udziału w Akcji zapraszamy również dzieci z Ukrainy, na takich samych zasadach jak dzieci warszawskie.

Miasto wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców nie podwyższyło w tym roku opłaty dziennej pomimo wysokiej inflacji oraz wzrostu cen produktów żywieniowych, energii i transportu chcąc nadal zapewnić wysoki standard opieki oraz wyżywienia dla wszystkich uczestników. W tym roku wszystkich uczestników obowiązuje jednakowa stawka 50 zł dziennie, jednak w zmienionym podziale: 20 zł opłata za wyżywienie oraz 30 zł opłata za opiekę.

Jak się zapisać?

Zapisy do Akcji „Lato w Mieście” 2023, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń rozpoczną się 16 maja 2023 r. od godziny 16:00 i potrwają do 28 maja 2023 r. do godz. 24:00 – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram.

Publikacja oferty placówek organizujących Akcję w elektronicznym systemie zgłoszeń nastąpi 16 maja 2023 r. o godz. 16.00.

Rodzice dzieci rejestrują się na stronie: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni świątecznych oraz ostatniego tygodnia ferii letnich).

Wszystkie informacje dotyczące Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście” 2023 będą publikowane na bieżąco na stronie  warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl

• ZAPRASZAMY !

Rodziców przyszłorocznych uczniów klas pierwszych

na zebranie organizacyjne

w dniu 31 maja 2023 r.

• Nowa galeria Kreatywna matematyka została dodana do albumu fotograficznego

Uczniowie klasy 6a mieli w ramach pracy kreatywnej z matematyki stworzyć model bryły. Gdzie tu kreatywność? Otóż tu: modele nie mogły być wykonane z papieru! Przynieśli więc gałęziowe, klockowe, rurkowe, szaszłykowe, drewniane i inne prostopadłościany i sześciany. Uczniowie zdecydowanie dali wyraz swojej pomysłowości :) Zobaczcie sami

• Nowa galeria Zawody lekkoatletyczne została dodana do albumu fotograficznego

W dniu 12.05.2023 r. na stadionie przy Szkole Podstawowej nr 46 odbyły się zawody lekkoatletyczne. Chłopcy z rocznika 2010 i młodsi rywalizowali w czwórboju na który składały się takie dyscypliny jak: skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na 60 m oraz bieg na 1000 m. Drużyna naszej szkoły w składzie: Ede Valentain, Kozerski Jan, Krauze Edward, Kowalczyk Jakub, Podsiadły Sebastian oraz Marczyk-Konopka Stanisław wywalczyła złote medale i tym samym zdobyła Mistrzostwo Mokotowa. Jest to kolejny mistrzowski tytuł dla naszej szkoły w tym roku. Natomiast chłopcy z roczników 2008 i 2009 rywalizowali w wybranych konkurencjach indywidualnych oraz w sztafecie 4x100m. Nasza sztafeta w składzie: Czapigo Stanisław, Jasnowski Maksymilian, Jakub Klimek oraz Kosiński Franciszek wywalczyła vice-mistrzostwo Mokotowa. Dużym sukcesem może pochwalić się Stanisław Czapigo , który nie miał sobie równych w biegu na 60 m. Drużyna czwórbojowa oraz mistrz sprintu będą reprezentować naszą szkołę na Mistrzostwach Warszawy.

W dniu 15.05.2023 r. również na stadionie przy Szkole Podstawowej nr 46 odbyły się zawody dla dziewcząt. Dziewczynki w składzie: Nikola Mordarska, Blanka Senderowicz, Ola Bartczak, Natalia Waszkiewicz, Helena Śmiech oraz Martyna Michałowska wywalczyły czwarte miejsce. Do brązowych medali zabrakło 12 pkt. Zaznaczyć należy, że nasza drużyna w większości składała się z dziewcząt z rocznika 2011. W przyszłym roku dziewczyny zapewne powalczą o medale.

• Nowa galeria 1b: Projekt "Woda w mieście" została dodana do albumu fotograficznego

Nasza klasa przystąpiła do realizacji projektu "Woda w mieście". Z tej okazji zainstalowaliśmy zewnętrzną stację pogody, tzw. stację meteorologiczną, na terenie szkoły. W wydarzeniu pomagali nam koledzy z klasy I A, z którymi połączyliśmy elementy stacji i zamontowaliśmy urządzenie. Dzięki urządzeniu nauczymy się jak odczytywać temperaturę powietrza, prędkość i kierunek wiatru oraz ilość opadów atmosferycznych. Dodatkową atrakcją jest zegar słoneczny, z którego możemy odczytać czas.

• Mistrzostwa Mazowsza w Biegach Przełajowych, Kamion 2023

W dniu 28 kwietnia 2023 roku w miejscowości Kamion koło Sochaczewa odbyły się Mistrzostwa Mazowsza młodzieży szkolnej w biegach przełajowych.

Naszą szkołę jak i dzielnicę Mokotów oraz Warszawę reprezentowało dwóch uczniów: Jan Kozerski oraz Maksymilian Jasnowski. Maksymilian odniósł ogromny sukces, zdobywając wicemistrzostwo Mazowsza, tym samym awansując do Mistrzostw Polski. Janek dał z siebie wszystko i ukończył swój bieg w połowie stawki, pomimo bardzo uciążliwej alergii, z którą mierzy się od dłuższego czasu i która nie pozwoliła mu należycie przygotować się do zawodów. Jeżeli zawody odbyłyby się na jesieni z dużym prawdopodobieństwem mielibyśmy kolejnego medalistę Mistrzostw Mazowsza.

Gratulacje dla naszych Sportowców!

• Międzyszkolny Konkurs Matematyczny

SIGMA 2022/2023

Laureaci:

Michał Węgrzanowski kl. 5b – I miejsce

Dominika Barańska kl. 8a – II miejsce

Szymon Sałata kl. 4b – III miejsce

Jesteśmy dumni z naszych uczniów i życzymy dalszych sukcesów!