• Nowa galeria Koncert charytatywny na rzecz WOŚP została dodana do albumu fotograficznego

W dniu 12 stycznia w naszej szkole odbył się koncert charytatywny na rzecz WOŚP. Uczniowie z klas 1-8 zaśpiewali hiszpańskie kolędy i przygotowali wiersze po angielsku pod okiem pani Agnieszki Fijałkowskiej.

I tak, z radością i pozytywnymi emocjami zakończyliśmy 1 semestr nauki i rozpoczynamy ferie zimowe. Wszystkim życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku! #WOSP, #SP33, #koledowanie, #felicesfiestas,#hiszpanskiwszkole, #kochamyjezykiobce, #miedzykulturowo, #cudownamlodziez, #koniecsemestru

• Nowa galeria Pastorałka Schillera została dodana do albumu fotograficznego

4 stycznia 2023 r. Uczniowie klas 6-8 zagrali Pastorałkę Schillera i zaprosili wszystkich zebranych w sali gimnastycznej do wspólnego kolędowania. - Zagraliśmy- po raz drugi- niewyobrażalne! Naprawdę trudny tekst, a nasi Kolędnicy już potrafią z nim popłynąć! Po niebie, oczywiście! - opisuje Ewelina K., reżyserka przedstawienia świąteczno-noworocznego, i dodaje: - Wspaniale jest słuchać tego pięknego języka Schillera, kiedy Uczniowie oddają w takt rymy i rytm, zarażają odbiorców radością, zdumieniem i nadzieją, ukrytymi w sercach schillerowskich kolędników! To wspaniała energia, która tym razem była jeszcze bardziej odczuwalna - niektórzy z wielką swobodą uwewnętrznionymi już słowami Schillera mówią o tym wszystkim, co miało tak bardzo zadziwić pasterzy!

Dziękuję, Moi Najdrożsi, każdemu z Was! Każdy z tej prawie 50-osobowej już nieprofesjonalnej trupy teatralnej :) zasługuje na ogromny szacunek, ukłon i najcieplejsze wyrazy wdzięczności. Mam wrażenie, spodziewam się, że nie jestem w tym odosobniona, że nasze przedstawienie uwolniło potencjał tkwiący w tych świętach! Życzymy Państwu szczęścia w Nowym Roku!

• Nowa galeria 6a: Studio Koncertowe Polskiego Radia - przedstawienie "Dzieci sieci" została dodana do albumu fotograficznego

Dzisiaj w ramach wycieczki odwiedziliśmy Studio Koncertowe Polskiego Radia w którym obejrzeliśmy przedstawienie "Dzieci sieci". Spektakl poruszał temat internetu, hejtu i konsekwencji a także sprawiedliwości. Niestety wróciliśmy z mieszanymi uczuciami. Trzeba to jeszcze wspólnie przedyskutować i podsumować.

• Mamy awans do finału konkursu InstaLogik!

Z ogromną przyjemnością informujemy, że wszyscy uczestnicy drugiego etapu ogólnopolskiego konkursu logiczno-programistycznego InstaLogik uzyskali w pięknym stylu awans do trzeciego, finałowego etapu tych rozgrywek.

Uzyskanych wysokich wyników gratulujemy więc Michałowi Reszce z 2b, Adamowi Baczyńskiemu z 4a, Milenie Piechnie z 4b, Marii Piechnie z 4b, Maciejowi Burzyńskiemu z 6b, Julii Burzyńskiej z 8b i Pawłowi Reszce z 8b.

Trzymamy kciuki za finał, który odbędzie się 9 marca 2024 roku. Powodzenia! ❤️

• Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy 😊

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła zaangażowała się w zbiórkę funduszy na rzecz WOŚP-u. Włączyliśmy się w akcję i zbieramy pieniądze w ramach 32 finału do naszej szkolnej puszki stacjonarnej.

W związku z tym dzięki wsparciu uczniów, rodziców i nauczycieli zorganizowaliśmy już dwa przedsięwzięcia: zbiórkę do puszki 14 grudnia w dniu zebrań z rodzicami oraz kawiarenkę charytatywną 19 grudnia. Obie akcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Przed nami jeszcze jedno wydarzenie 9 stycznia – kawiarenka połączona z loterią fantową.

Liczymy ponownie na wielkie wsparcie. Razem gramy dla maluchów i dorosłych pod hasłem „Płuca po pandemii” 😊

• Nowa galeria 8a: Plakaty na Nowy Rok została dodana do albumu fotograficznego

Uczniowie klasy 8a dostali zadanie wykonania plakatów inspirowanych XVIII- wieczną bajką I. Krasickiego pt. Człowiek i zdrowie (w kontekście Nowego Roku;)

Oto co stworzyli „na kolanie” w 10 minut.

• Nowa galeria 3a: Warsztaty plastyczne została dodana do albumu fotograficznego

Warsztaty plastyczne o tematyce świątecznej w klasie 3a. Uczniowie własnoręcznie wykonali aniołki plecione z włóczki.