• Nowa galeria ŚWIETLICA - MALOWANIE BOMBEK została dodana do albumu fotograficznego

Tuż przed przerwą świąteczną w świetlicy klasy 2c odbyło się malowanie bombek. W ruch poszły cekiny, brokat i tasiemki... Wszystkie dzieci miały okazję ozdobić bombkę według własnego pomysłu, zabrać ją do domu i zawiesić na domowej choince.

• Nowa galeria 2c: Aniołkowo została dodana do albumu fotograficznego

14 grudnia 2023 r. przenieśliśmy się do Aniołkowa, gdzie zaprosiliśmy też naszych Rodziców. Po przedstawieniu i pastorałkach były słodkości, a Mikołaj obdarował nas super grą. Życzyliśmy sobie wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku.

• Nowa galeria 2a: Świąteczny czas. została dodana do albumu fotograficznego

Poczęstunek, śpiewanie kolęd i pastorałek, wspólne biesiadowanie, rozmowy o ważnych sprawach i życzenia na przyszłość. Tak spędziliśmy poniedziałek ale najważniejsze, że byliśmy wszyscy. Po okresie chorowania to rzadkość, a jednak klasa w komplecie. Całej społeczności szkolnej życzymy Wesołych Świąt! Do zobaczenia w przyszłym roku.

• Nowa galeria ŚWIETLICA 2c - Muzeum Ziemi została dodana do albumu fotograficznego

15 grudnia klasa 2c wybrała się do Muzeum Ziemi na warsztaty pt. "Kiedy w Polsce żyły słonie". Podczas zajęć poznaliśmy zwierzęta jakie żyły na terenach Polski podczas plejstocenu – okresu geologicznego obejmującego ostatnie 2 500 000 lat dziejów Ziemi. Następnie własnoręcznie złożyliśmy „szkielet” mamuta włochatego oraz namalowaliśmy na marmurowych płytkach wizerunki zwierząt plejstoceńskich - tak jak to czynili niegdyś pradawni łowcy na ścianach jaskiń.

• Szanowni Państwo,

już po raz drugi najserdeczniej zapraszamy na wspólne kolędowanie z Pastorałką L. Schillera. Jest to prawdopodobnie najpiękniejszy w roku kalendarzowym czas, kiedy możemy być wszyscy razem i poczuć wspólną energię, ciepło serc. Bądźmy razem 5.01.24 o godz. 16:30 - zaprasza reżyser widowiska kolędowego świąteczno- noworocznego, Ewelina Kuczborska, ze wszystkimi Uczniami przygotowującymi wydarzenie.

• Nowa galeria 2b: Teatr Capitol została dodana do albumu fotograficznego

Wycieczka do Teatru Capitol na przedstawianie pt.: "Królowa Śniegu" Po spektaklu odbyło się spotkanie z Mikołajem.

• Nowa galeria 2a: Warsztaty Wielokulturowe. została dodana do albumu fotograficznego

Wizyta w Centrum Wielokulturowym na Warszawskiej Pradze. Nasza klasa uczestniczyła w prezentacji oraz prelekcji na temat chleba w kulturze narodów. Pogoda nas nie oszczędzała a wycieczka trochę przypominała survival, jednak była to okazja do nauki poza murami szkoły.

• Nowa galeria 2a: Mikołajki klasowe została dodana do albumu fotograficznego

Klasowe Mikołajki były kolejnym pretekstem do bliższego poznania kolegów i koleżanek. Przed losowaniem podzieliliśmy się sugestiami prezentowymi. Dziękujemy za trafione prezenty.

• Nowa galeria 6a: Klasowe mikołajki została dodana do albumu fotograficznego

Prezent dla kolegi/koleżanki z klasy na mikołajki? To było wyzwanie:-) W tym roku szkolnym każdy z nas, na losie z imieniem i nazwiskiem, musiał odpowiedzieć na kilka pytań dot. naszych upodobań, zainteresowań czy marzeń. Odpowiedzi na pytania bardzo ułatwiły nam to zadanie :-) Wszyscy byli zadowoleni.

• Nowa galeria 2c: Aniołkowo została dodana do albumu fotograficznego

7 grudnia uczestniczyliśmy w warsztatach, podczas których uczyliśmy się robić Aniołki na choinkę.

Prawda, że są piękne?

• Nowa galeria 2c: została dodana do albumu fotograficznego

Wielki powrót Skarpetki wróciły… Tym razem jako prezenty mikołajkowe. 6 grudnia Mikołaj obdarował nas skarpetkami z motywem świątecznym i czekoladowym Mikołajkiem. To był świetny pomysł.

Dziękujemy, Święty Mikołaju!

• Mikołajki

Do świetlicy zawitał Mikołaj. Zostawił dzieciom nowe gry. Przekazał też wiadomość, że to wszystko udało się dzięki pomocy Rady Rodziców.

• Nowa galeria ŚWIETLICA - BARBÓRKA została dodana do albumu fotograficznego

Na początku grudnia klasa 2c w świetlicy przyjrzała się bliżej świętu wszystkich górników czyli Barbórce. Wysłuchaliśmy legendę o św. Barbarze i o Skarbniku – Duchu kopalni. Dowiedzieliśmy się na czym polega praca górników i dlaczego jest tak niebezpieczna oraz jak wygląda ich strój galowy. Poznaliśmy również nową technikę plastyczną, czyli rysowanie węglem. Stworzyliśmy prace, których inspiracją był temat "W kopalni".

• Nowa galeria ŚWIETLICA - ANDRZEJKI została dodana do albumu fotograficznego

Pod koniec listopada, jak staropolski zwyczaj nakazuje, klasa 2c obchodziła w świetlicy Andrzejki. Oprócz tradycyjnych wróżb takich jak przekłuwanie serca z imionami czy też „pochód” butów do ściany, dzieci mogły również poznać swój przyszły zawód, zwierzątko czy przepowiednię w zabawie "piekło-niebo". Imprezę uświetniły tańce, konkursy oraz słodki poczęstunek.

• Nowa galeria 2a: Wróżby Andrzejkowe została dodana do albumu fotograficznego

Klasy 3a i 3b wraz z wychowawczyniami zaprosiły nas na wróżby Andrzejkowe. Wspaniale przygotowana sceneria od razu wprowadziła nas w atmosferę tajemniczości i magii. Daliśmy się ponieść „wyprawie w przyszłość”.