• Nowa galeria 1b: Warsztaty w Bibliotece Multimedialnej została dodana do albumu fotograficznego

Klasa I b uczestniczyła w warsztatach "Czytanie jest jak podróż" w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży. Uczniowie poznali książkę "Biblioteka Astrid" M. Widmarka i wykonali własne książki dla swoich bliskich. Każdy uczeń miał ciekawy pomysł na swoją książę i na koniec warsztatów mógł z dumą zaprezentować swoją pracę.

• Ogólnopolska Olimpiada  Przedmiotowa z Języka Angielskiego OLIMPUS (sesja zimowa 2023) - lista laureatów

Miło nam poinformować , że w ogólnopolskiej olimpiadzie  z j. angielskiego OLIMPUS - w którym wzięło udział 22 uczniów naszej szkoły - mamy aż 11 laureatów:

Kl. 4

1.Gustaw Konkel – kl.4a

2. Michał Chruściel  - kl.4c

Kl. 5

3. Maciej Burzyński – kl.5b

4. Hanna Walencik – Jonah – kl.5b

Kl. 6

5. Maria Ostolska – kl.6a

6. Igor Wróblewski – kl.6a

7. Helena Cichowlas – kl.6c

8. Stanisław Marczyk- Konopka – kl.6c

Kl.7

9. Aleksy Franczek – kl.7a

Kl.8

10. Dominika Barańska – kl. 8a

11. Antoni Romaniuk – kl. 8a

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy  dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy.

• Nowa galeria 4c: Warsztaty została dodana do albumu fotograficznego

14 marca 2023 r. uczniowie klasy 4c wzięli udział w warsztatach w ramach projektu Mobilnych Laboratoriów Przyszłości. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jak działa robot, mogli wczuć się w rolę młodych programistów oraz rozwijać swoją kreatywność i zdolność logicznego myślenia budując z klocków LEGO i programowalnego elementu HUB. Zapoznali się również z technologią okularów VR.

• Nowa galeria Spotkanie autorskie  została dodana do albumu fotograficznego

1 marca 2023 r. gościliśmy w szkolnej świetlicy niezwykłego gościa. Zaprosiliśmy do szkoły Łukasza Wierzbickiego, autora wielu ciekawych książek dla dzieci m.in. "Afryka Kazika" czy "Dziadek Niedźwiadek". Poznaliśmy kulisy powstawania szkolnych lektur, a na zakończenie każdy otrzymał autograf od znanego pisarza. Spotkanie zostało sfinansowane z funduszy Rady Rodziców.

• Warszawska Syrenka w naszej szkole​​​​​​

​​Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo,

z radością i uznaniem dla wszystkich uczestników przesłuchań informujemy, że głosami jury w składzie: A. Rakowska, A. Mazur i E.  Kuczborska eliminacje środowiskowe do 46. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka wygrali:

Mikołaj Krukowski (7a) i Wojciech Chruściel (6a).

Oceniano: dobór repertuaru, kulturę mowy, interpretację i ogólny wyraz artystyczny.

Mikołaj recytował fragm. współczesnej prozy J. Cortazara pt. Wchodzenie po schodach - Instrukcja oraz nowofalowy wiersz dojrzałego S. Barańczaka pt. Pan tu nie stał. Uwagę jury przykuł przekonującym rozumieniem utworów, wydobyciem z nich absurdalnych i satyrycznych pierwiastków.

Wojciech natomiast przygotował liryki międzywojenne: fragm. Skumbrie w tomacie K. I. Gałczyńskiego oraz wiersz J. Lechonia pt. Piłsudski. Te interpretacje charakteryzują się odmiennym tonem- są poważne, ciemne, głęboko poruszające, przejmujące.

Mikołaj i Wojciech będą teraz reprezentowali naszą szkołę w zawodach dzielnicowych.

Obu recytatorom życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach ze sztuką słowa:)

E. Kuczborska

,,Mistrz słówek z języka angielskiego''

W klasie 3c odbył się konkurs

,,Mistrz słówek z języka angielskiego''

1 miejsce zajął Mikołaj

2 miejsce zajęła Zlata

3 miejsce zajął Adam

Gratulujemy i życzymy sukcesów.